Behawiorystyka Koni
w pracy w energii ciała i umysłu konia

Lidia Kacperska
Blog
03.11.2021

Wsparcie

Relacje budowane z końmi to nie tylko połączenie zaufania z szacunkem ale również umiejętność korzystania ze wsparcia. Co ciekawe czasem pochodzącego od człowieka a czasem od konia.
Zauważyłam że „wsparcie”jest często pomijanym aspektem w trakcie załaduku koni. Widziałam mnóstwo wprowadzania koni do przyczepy pełne tak nieprawdopodobnych patentów, technik, że tylko koni żal😣 ciekawe, że osoby to praktykujące, rzadko zastanawiają się czemu koń nie chce wejść do przyczepy i nad tym co mogłoby to zmienić…

Ano właśnie WSPARCIE, pochodzące prosto z naszych serc czyli cierpliwe i łagodne podejście do tematu. Jeśli rozumiemy co jest prawdziwą przyczyną odmowy zwierzęcia przed wejściem w tak ograniczoną przestrzeń jak przyczepa to nigdy nie przyjdzie nam do głowy aby zrobić to na siłę. Warto podjąć wysiłek i odpowiednią ilość czasu do tego aby konia NAUCZYĆ wchodzenia zanim wydarzy się jakaś nieprzewidziana konieczność wiezienia konia np. do klikini.

Dla mnie WSPARCIE to umiejętność korzystania z wiedzy i doświadczenia osób zajmujących się profesjonalnie uczeniem tego koni.
To również zadbanie o atmosferę i emocje w przestrzeni w której planujemy to robić.
To również nasz wewnętrzny spokój i cierpliwe nagradzanie małych kroków.
Czasem wsparcie może pochodzić od innej życzliwej istoty 😉

Życzę Wam podejścia pełnego wsparcia 😊

Odwiedź nas również